De Spaanse international David Villa heeft tijdens de halve finales op het WK voetbal voor clubs in het Japanse Yokohama tussen Barcelona en Al-Sadd zijn linkerscheenbeen gebroken. Dat maakte zijn club Barcelona bekend.
Barça haalde het in de halve finales met overduidelijke 4-0 cijfers van de Qatarezen en stoot zo door naar de finale, maar ziet wel Villa enkele maanden uitvallen. Hij blesseerde zich in de 39e minuut bij een contact met twee verdedigers, werd van het veld gedragen en is naar het ziekenhuis van Yokohama overgebracht.
Hoe lang Villa precies buiten strijd is, is nog niet duidelijk, maar de Spaanse pers spreekt over een inactiviteit van ongeveer zes maanden. Zijn deelname aan het EK, dat begin juni in Polen en Oekraïne van start gaat, komt dus flink in het gedrang. Tijdens de EK-kwalificaties was Villa nog goed voor zeven doelpunten. Op het EK zit wereld- en Europees kampioen Spanje in een groep met Oekraïne, Frankrijk en Zweden. (afp/dea)

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.