Olic loodst Bayern München in blessuretijd voorbij Man U

Door: redactie − 30/03/10, 22u54

dm UPDATE

  • Olic legt aan, de Duitse winning-goal is even later een feit.
  • Franck Ribery scoorde met een afgeweken vrije trap de gelijkmaker.
  • Brede lach bij Louis van Gaal na de ultieme zege van Bayern.

Bayern München heeft in extremis een 2-1 overwinning behaald tegen Manchester United in de heenwedstrijd van de kwartfinale in de Champions League. Een goal van Ivica Olic besliste seconden voor affluiten een boeiend duel dat lange tijd in Engels voordeel verliep. Rooney dwong Bayern, met Van Buyten aan de aftrap, al na amper twee minuten in de achtervolging, maar in het laatste kwartier gingen de Duitsers erop en erover. Old Trafford krijgt volgende week ongetwijfeld een beklijvende return geserveerd.

Tranen met tuiten

Elf jaar geleden weende heel Bayern München tranen met tuiten na de meest dramatische Champions League-finale in de geschiedenis. Goals van Sheringham en Solskjaer bezorgden Man United in blessuretijd de niet meer verhoopte 'beker met de grote oren' in wat de strafste CL-ontknoping ooit was. Ook vanavond kende de confrontatie tussen beide giganten een onverwachte afloop. De troepen van Alex Ferguson hadden lange tijd gewonnen spel na een vroege treffer van Rooney, die een uitschuiver van Demichelis genadeloos afstrafte. Ribery, met een afgeweken vrije trap, en Olic beslisten er anders over. Een bittere pil voor de bezoekers, die vooral in de eerste helft hun tegenstander overtroefden. Nani en Rooney kwamen in die periode dicht bij 0-2.

Sterke Van der Sar
Bayern begon heel wat gedrevener aan de tweede helft, maar Van der Sar ontpopte zich geruime tijd tot sta-in-de-weg. De bijna 40-jarige doelman heeft zijn zinnen gezet op een nieuwe Champions League-finale en mag na vanavond blijven dromen. Al had de situatie er nog een stuk rianter kunnen uitzien voor de ex-Oranje-international. Na de gelukkige 1-1 van Ribery spatte een kopbal van Vidic op de dwarsligger uiteen. Geen 1-2, wel 2-1 luttele minuten later via Olic. Waarna Frank De Bleeckere - hij leidde onopvallend dus goed - het duel meteen affloot en Bayern zijn revanche voor het drama uit '99 beet had. Voor Man United kregen de druiven een extra zure bijsmaak. Rooney werd afgevoerd met een enkelblessure waarvan de ernst op dit moment nog niet duidelijk is. (lpb)

  • Wayne Rooney zette Manchester United vroeg op voorsprong...
  • ...maar viel finaal uit met een enkelblessure.
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...