Lusteloos Barcelona houdt het bij 1-1 in Stuttgart

Door: redactie − 23/02/10, 22u39
De gelijkmaker kwam op het conto van Ibrahimovic.

dm UPDATE

  • Cacau torende boven Puyol uit om de 1-0 binnen te buffelen.
  • Puyol werd voor de pauze een vijftal keer vlotjes in de wind gezet door ex-Barça-speler Hleb en door Juve-huurling Molinaro.
  • Henry viel bijzonder zwak in in de tweede helft.

Een mak Barcelona heeft in de heenwedstrijd van de achtste finales van de Champions League 1-1 gelijkgespeeld op het veld van Stuttgart. Goed voetbal had de titelhouder daarvoor niet nodig. Ibrahimovic vlakte net na de pauze een knappe treffer van goaltjesdief Cacau uit. Nadien stierf de partij een stille dood. De terugmatch op woensdag 17 maart zal uitmaken wie naar de kwartfinales doorstoot. In de andere wedstrijd van deze avond haalde Bordeaux het met 0-1 bij Standard-killer Olympiakos na een partij die bol stond van enkele misselijkmakende tackles. Scheidsrechter Webb hield het bij vier gele kaarten.

Stuttgart mist pak kansen voor rust
Gross, de nieuwe trainer van Stuttgart, had zijn zaakjes goed op orde in de spectaculaire eerste helft. Hij benutte de ruimte op de flanken bij Barcelona door zijn twee backs, Molinaro en Celozzi, keer op keer naar voren te stuwen. Iniesta en vooral Messi verdedigden immers nooit mee. Met een karrenvracht aan mogelijkheden voor 'Die Schwaben' tot gevolg. Uit één van die pogingen puurde Stuttgart een geweldige goal: Gebhart zwiepte voor, de Braziliaanse Duitser Cacau troefde een zelden zo dolgedraaide Puyol af in de lucht. Valdes was gezien. Ook na de 1-0 kreeg de vooruitgestuwde thuisploeg kans op kans, maar telkens was Valdes de boeman. Barcelona reageerde één keer langs Messi. Via de hoogbejaarde Lehmann (40), die alweer de 'show' stal deze avond met een paar kamikazesprongen, stuiterde de bal op de paal.

Ibrahimovic met zijn eerste in 2010

Meteen na de rust kwam Barcelona onverdiend lansgzij. Ibrahimovic en daarna Piqué wonnen het luchtduel, waarna Ibrahimovic (zijn eerste in 2010) in twee tijden Lehmann te grazen nam. Vanaf dan gebeurde er gewoon niets opwindends meer, op een strafschopgevalletje na. Uitblinker Molinaro hield een pegel van Ibrahimovic met de arm uit het doel, maar de Nederlandse scheidsrechter Kuipers hield de ogen gesloten. In dezelfde fase had de Zweed het leer ook wel met de hand beroerd. Beide uitgebluste ploegen vonden het dan welletjes. De 1-1 bleef op het bord. Op woensdag 17 maart reist Stuttgart naar Camp Nou voor de terugmatch. (dea)

mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...