22/11/09, 17u11
Ajax heeft een ruime thuiszege tegen sc Heerenveen geboekt. De Amsterdammers wonnen in de ArenA met 5-1, een score die bij de rust al op de bordjes stond. Ajax, met Vertonghen en Alderweireld 90 minuten op het veld, maakte indruk. De Amsterdammers blijven echter hangen op vier punten van PSV, dat zelf Heracles (en Birger Maertens) vernederde met 4-0.
De Zeeuw blinkt uit Het was duidelijk het dagje van de Zeeuw bij Ajax. Hij zorgde ervoor dat de thuisploeg na 24 minuten als 2-0 voorstond. Daarna troffen Pantelic, Suarez vanop de stip en Aissati voor de rust nog raak. Popov kon de score voor Heerenveen even milderen tot 4-1. Ajax ging ook in de tweede helft op zoek naar doelpunten en kreeg veel kansen, maar gelukkig voor onze landgenoot Brian Vandenbussche ging de bal er niet meer in.
Feyenoord speelt gelijkFeyenoord heeft in De Kuip de aanval van FC Utrecht op de vierde plaats gepareerd. De subtopper eindigde na een teleurstellende wedstrijd op 0-0. Daardoor blijft FC Utrecht op de vijfde plaats steken, met twee punten achterstand op Feyenoord. Kevin Vandenbergh mocht in de 65e minuut invallen bij de bezoekers. Beide ploegen verkeren in een weinig succesvolle fase. Feyenoord behaalde twee punten uit de laatste drie duels en maakte daarin slechts twee treffers. FC Utrecht veroverde één puntje uit de laatste drie wedstrijden.
VVV scoort vijf keerVVV-Venlo heeft zijn tweede overwinning van het seizoen behaald. Het onthutsend zwakke Sparta Rotterdam werd in De Koel met 5-0 afgemaakt. De Limburgers leidden bij de rust al met 4-0 door treffers van Auassar, Ahahaoui en twee keer Calabró. Na de pauze zorgde Kevin van Dessel voor de 5-0.
Rood na kopstootWillem II tenslotte heeft tegen ADO Den Haag (1-1) verzuimd afstand te nemen van de staartclubs in Eredivisie. De Haagse club speelde in Tilburg 53 minuten met tien man nadat verdediger Ammi na een kopstoot met rood van het veld werd gestuurd. ADO Den Haag kwam daarna via Soltani verrassend op voorsprong. Demouge tekende voor de gelijkmaker. (anp/adv)