terug naar DeMorgen
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
  • video
  • foto
  • tv
  • online krant
  • lezersservice
  • abonnement
De Morgen
  • Nieuws
  • Sport
  • geld
  • Muziek
  • Opinie
  • Planet Watch
  • Technocity
  • Magazine
  • cultuur & media

  • Economie
  • Consument

Drinkwater onbetaalbaar voor 4.500 Vlaamse gezinnen

Bewerkt door: redactie − 04/07/12, 06u28  − Bron: belga.be
© thinkstock.

Bij 4.497 gezinnen werd in 2011 de waterkraan afgesloten omdat ze hun waterfactuur niet meer konden betalen. De Vlaamse overheid onderzoekt nu hoe ze dat kan voorkomen en of een sociale correctie op de drinkwaterfactuur - een onderdeel van de waterfactuur - een oplossing is. Dat staat vandaag in de krant De Standaard.

Door die sociale correctie zouden bepaalde mensen die tot kansarme groepen behoren, minder moeten betalen. Het gaat dan onder meer om leefloners, ouderen met een inkomensgarantie en mensen met een handicap. Maar de Vereniging van Vlaamse Steden en Gemeenten (VVSG) getuigde gisteren in de commissie Leefmilieu dat dat geen oplossing is.

"De kansarmen, die nu ook geen bovengemeentelijke saneringsbijdrage moeten betalen, maken slechts 3,3 procent uit van de mensen bij wie de drinkwatermaatschappijen de kraan hebben dichtgedraaid", zegt Nathalie De Bast van de VVSG. "Wij merken ook dat de typische OCMW-klanten niet diegenen zijn bij wie de waterleiding wordt afgesloten. Want zij worden begeleid en wij zorgen er wel voor dat dat niet gebeurt. Die mensen een korting op de waterfactuur geven, zal het probleem dus niet oplossen."

Wie de gezinnen die zonder water zitten dan wel zijn, moet volgens De Bast worden onderzocht. "Het zijn mensen die wel een inkomen hebben uit arbeid, maar te veel schulden hebben, verkeerd hebben belegd, of door tegenslag hun rekeningen niet meer kunnen betalen. We moeten meer zicht krijgen op wie die mensen zijn en welke problemen ze nog hebben."

mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...

    verwant nieuws

  • Drinkwater 64 procent duurder in zes jaar tijd Drinkwater 64 procent duurder in zes jaar tijd - 21/06/12

    meer over

    • Consument
  • Opnieuw 2 doden na gebruik antibraakmiddel
  • BelgiĆ« op zucht van black-out in januari
  • Dolfijn aangetroffen in blikken tonijn in Nederland
  • Naast rund ook varken in spaghetti bolognaise Carrefour?

Aan het laden...

    De Morgen.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • De Morgen op Facebook
  • De Morgen Nieuwsbrieven
  • Toevoegen aan Google

     

  • Surf naar m.demorgen.be
  • De Morgen als homepagina
  • Raadpleeg het archief
  • Telex

    De krant

  • Abonneer je
  • Info ivm abonnementen
  • Online krant
  • iPad

    Over De Morgen

  • contacteer ons
  • adverteren op DeMorgen
  • vacatures
  • partnersites

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php
  • Disclaimer CIM Internet
  • Mediargus
  • Reprocopy