01/12/11, 15u00
© belga
Het Belgisch Instituut voor Postdiensten en Telecommunicatie (BIPT) legt kabelaanbieder Telenet een boete van 250.000 euro op. Telenet heeft zijn abonnees niet naar behoren geïnformeerd over de mogelijkheid zonder boete hun contract op te zeggen bij wijziging van de algemene voorwaarden.
Op 1 oktober 2010 voerde Telenet een wijziging van zijn algemene voorwaarden door. Het ging onder meer over het verdwijnen van een vergoeding per dag vertraging als de herstelling van de telefoondienst langer dan twee dagen aansleept. Ook de financiële aansprakelijkheid van Telenet bij vaste telefonie- of internetcontracten tot 100 euro werd aangepast.
Kleine lettertjesTelenet bracht zijn abonnees enkel op zijn website op de hoogte van het gratis opzegrecht naar aanleiding van de wijzigingen. De link werd in kleine lettertjes vermeld op de achterkant van de facturen onder het stuk dat handelt over de domiciliëring. Dat is onvoldoende volgens de telecomwet. De boete moet binnen de twee maanden worden betaald.
Test-Aankoop wil compensatie"Telecomoperatoren staan niet boven de wet", reageert Test-Aankoop. De consumentenorganisatie betreurt wel de beperkte sanctiemogelijkheden van het BIPT. "De boete van 250.000 euro komt weliswaar de staatskas ten goede, voor de getroffen Telenetklant is dat maar een magere troost", meldt de consumentenorganisatie. Test-Aankoop pleit voor een herziening van de wettelijke sanctieregeling zodat het BIPT beslissingen kan nemen die de getroffen klanten compenseren.
BeroepTelenet kondigt aan "hoogstwaarschijnlijk" in beroep te gaan. De kabelaanbieder legt uit de algemene voorwaarden "op eigen initiatief sterk ingekort en transparanter ten voordele van de klant" gemaakt te hebben. "We hebben de klant hiervan op de hoogte gesteld via de website en de individuele aanrekening. De klant had tevens de mogelijkheid om kosteloos op te zeggen", aldus Telenet. De telecomoperator zou voorts "sterke argumenten" hebben om aan te tonen dat de klanten correct ingelicht werden en dat de voorwaarden in het voordeel van de klanten aangepast werden. (belga/sam)