Test-Aankoop: Openbaar vervoer moet veiliger en stipter

24/11/11, 13u07
Een beveiligingsagent in de Brusselse metro. © belga

dm UPDATE Voor de gebruikers van metro, tram en bus is een betere naleving van de dienstregeling een absolute prioriteit. Dat blijkt uit een enquête van Test-Aankoop, dat de tevredenheid bij De Lijn, MIVB en TEC onderzocht. Over het algemeen blijken de reizigers tevreden over hun vervoersmaatschappij.

Zowat 35 procent van wie zich met De Lijn verplaatst, 30 procent van de MIVB-gebruikers en 38 procent van de TEC-reizigers willen dat de stiptheid verbetert. Bussen blijken het meest te kampen met problemen met stiptheid. Doordat ze zelden een eigen bedding hebben komen ze vaak in het verkeer vast te zitten. Uitzondering is de Brusselse metro, die een goede beurt maakt wat stiptheid betreft.
 
Veiligheid
Uit de enquête blijkt verder dat 28 procent van de gebruikers van het Brussels openbaar vervoer vraagt om het probleem op het vlak van veiligheid aan te pakken. Voor De Lijn bedraagt dat slechts 9 procent en bij de TEC-reizigers 8 procent. In het algemeen blijkt dat het onveiligheidsgevoel groter is aan haltes en in de stations dan in de rijtuigen zelf. Ook 's avonds zijn de metrostations in de ogen van de reizigers de minst veilige plek, 41 procent voelt er zich dan onveilig.
 
Camera's
Uit een onderzoek van de Franstalige universiteit UCL blijkt trouwens dat bewakingscamera's een zeer beperkte invloed op de criminaliteit hebben en er worden maar zelden inbreuken onmiddellijk mee opgemerkt.

Wat de invloed ervan op het publiek betreft, stelt de studie vast dat sommigen zich elders fout zullen gaan gedragen, waar ze niet gefilmd worden. Anderen vergeten de camera's en nog anderen plegen met opzet feiten voor de camera's, opgezweept door het verhoogde risico. De camera's lokken ook verzetsdaden uit zoals het vernielen van de toestellen of ze afdekken om niet gefilmd te worden. (belga/sg)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...