Reclamewaakhond fluit Telenet terug rond P2P-vertraging

17/10/11, 18u37
© belga

De Jury voor Ethische Praktijken inzake reclame (JEP) oordeelt dat Telenet in zijn communicatie duidelijker moet melden dat het P2P-verkeer vertraagt, meldt ZDNet.be. P2P-netwerken worden gebruikt om (vaak illegale) computerbestanden te delen en te downloaden.

Telenet zegt in zijn reclame dat het altijd het snelste internet levert, maar dat gaat in principe niet op wanneer je via P2P wil downloaden. Een gebruiker diende daarover deze zomer een klacht in. De provider gaf kort voordien toe dat hij testen uitvoert met 'trafficshaping', waardoor P2P-verkeer regelmatig wordt vertraagd. Het bedrijf doet dat omdat het zijn dataverkeer wil optimaliseren.

Beleid
Telenet vermeldt in een disclaimer wel dat 'het snelste internet' enkel geldt onder ideale omstandigheden, maar dat volstaat niet voor de JEP. "De technische factoren waar ze zich achter verschuilen, hebben ze zelf in handen", zegt JEP-voorzitter Piet Jaspaert aan ZDNet. "Dat ligt bijvoorbeeld anders bij een panne. Maar het beleid dat je zelf voert, kan je niet verhalen op een technische factor."

Vermelding
Over het vertragen van P2P-verkeer doet de JEP geen uitspraken, maar wel over de manier waarop dit aan de klanten wordt gemeld. Telenet vermeldt de bewuste praktijk op zijn website weliswaar in de vragensectie, maar voor de JEP moet dat explicieter.

Geen boete
Het gaat om een uitspraak in hoger beroep. De JEP is geen rechtbank en legt dus ook geen boetes op. Wel moet Telenet zich schikken naar de uitspraak, wat het ook van plan is. (sam)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...