Twee cafés op drie vrezen sluiting bij rookverbod

Door: redactie − 22/06/09, 07u18

Zowat twee derde van de 5.500 traditionele Belgische cafés vreest dat ze de deuren moeten sluiten bij een totaal rookverbod in de horeca. Dat schrijft de krant Het Laatste Nieuws, op basis van een profielstudie van marktonderzoeksbureau Marketing Development in opdracht van zelfstandigenorganisatie Unizo.

Bij een totaal rookverbod zou nog enkel in speciaal ingerichte, afgesloten rookkamers gerookt mogen worden. Morgen bespreekt een Kamercommissie opnieuw een voorstel tot een dergelijk rookverbod.

Omzetdaling in buurlanden
Duizenden kleine cafés dreigen rake klappen te krijgen. Uit cijfers van landen waar een totaal rookverbod werd ingevoerd, blijkt dat de vrees voor omzetdaling niet ongegrond is (Frankrijk: -12 procent; Verenigd Koninkrijk: -13 procent; Ierland: -20 procent; Nederland: -4,4 procent).

In Duitsland besliste een aantal deelstaten het roken in kleinere drankgelegenheden opnieuw toe te laten. Ook in Nederland is dat het geval. (belga/tw)

mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...