Directie Carrefour wijst op negatieve impact staking

25/10/08, 16u52
De Carrefour-directie betreurt de vakbondsacties die 6 hypermarkten van de warenhuisketen vandaag dicht houden. "Dergelijke winkelblokkades zijn onverantwoord en brengen ernstige schade toe aan de onderneming en dus ook aan de medewerkers van Carrefour", zegt de directie.

Carrefour betreurt dat de werkwilligen niet de kans hebben gekregen hun job te doen en dat de vakbonden het recht op werken niet respecteren.

6 op 8
De vakbondsafgevaardigden voerden actie aan acht hypermarkten. Zes daarvan bleven gesloten: Jumet, Bomerée, Bergen, Gosselies, Schoten en Zemst. De twee andere betrokken hypermarkten, Burcht en Oudergem, openden de deuren normaal.

Brugge
"In deze winkels was, ondanks de stakingsacties, bijna het volledige personeel aanwezig en gedreven om de beste dienstverlening aan de klanten te verzekeren. De werknemers van de nieuwe winkel in Brugge, rond wie dit conflict draait, lieten weten dat ze de huidige acties afkeuren", aldus de directie.

Schade
De vakbondsacties brengen volgens de directie de onderneming ernstige schade toe en hebben een negatieve impact op een verdere versterking van de positie van de onderneming in België en op de tewerkstelling. Daarom roept de directie de vakbonden nogmaals op "deze onverantwoorde acties stop te zetten en via sociale dialoog een oplossing uit te werken".

De oproep die vanmiddag door minister van Werk Joëlle Milquet (CDh)werd gelanceerd, om via een constructieve dialoog snel tot een oplossing te komen, krijgt de volle steun van de directie van Carrefour. (belga/edp)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...