London City Airport opnieuw open na evacuatie

24/10/08, 17u33
dm UPDATE De London City Airport is vanmiddag even geëvacueerd nadat enkele passagiers geïrriteerd raakten door onbekende dampen op het damestoilet. Dat heeft een woordvoerster van de luchthaven meegedeeld. De luchthaven werd uit voorzorg gesloten, de brandweer heeft ondertussen groen licht gegeven en de luchthaven is inmiddels weer open.

Dampen
Uit de eerste bevindingen blijkt dat de dampen niet gevaarlijk waren. "Het gaat niet om een bom, en ook niet over een ander apparaat", aldus de woordvoerster. Een tiental personen begon te hoesten waarop de politie en de brandweer werden verwittigd. "Wij denken dat de irritatie veroorzaakt is geweest door bepaalde, onschadelijke dampen. De brandweer zoekt uit waar de dampen vandaan kwamen".

Onderzoek lopende
Een mogelijke verklaring is "dat een van de schoonmakers zich vergoten heeft met een product in een lavabo of in een toilet. "Op dit moment kunnen we niet met zekerheid zeggen over welke substantie het gaat, en waar ze precies vandaan is gekomen. Het onderzoek daarnaar is nog lopende", aldus de woordvoerder.
Door de tijdelijke sluiting heeft 1 VLM-vliegtuig lichte vertraging opgelopen.

London City Airport is het kleinste van de vijf vliegvelden in Londen en verwerkt ongeveer 3 miljoen reizigers per jaar, vooral zakenmensen.(belga/bdr/ka)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...