Fortis ook in VS voor de rechter
Fortis wordt nu ook in de Verenigde Staten voor het gerecht gedaagd. De Amerikaanse investeerder Christopher Copeland heeft in Manhattan een klacht ingediend tegen de bankgroep. Copeland beweert dat Fortis de investeerders heeft misleid. De bankgroep werd eerder deze maand opgesplitst: het Nederlandse deel werd genationaliseerd en het Belgische deel werd verkocht aan het Franse BNP Paribas. Bij Fortis in de VS kon voorlopig niemand bereikt worden voor commentaar.
SchadeclaimIn zijn klacht stelt de investeerder dat Fortis en de vroegere verantwoordelijken van de groep "het bedrijf valselijk voorstelden als een onderneming die relatief immuun was voor de gevolgen van de algemene kredietcrisis", terwijl het bedrijf in werkelijkheid "amper solvabel was en zijn activa moest verkopen aan dumpingprijzen". Copeland, die zegt ook andere investeerders te vertegenwoordigen, vraagt een schadevergoeding.
BNP ParibasDe Nederlandse regering kocht op 3 oktober de Nederlandse kernactiviteiten van Fortis, met inbegrip van ABN Amro, over. Twee dagen lager werd beslist dat het in Parijs gevestigde BNP Paribas de controle over de activiteiten van Fortis in België en Luxemburg zal verwerven. (belga/dea)