22/10/08, 18u52
Vlaanderen blijft de meest interessante locatie om een distributiecentrum te vestigen. Dat blijkt uit het European Distribution Report 2008 van Cushman & Wakefield. Nieuw is dat Wallonië en Nord-Pas-de-Calais Vlaanderen hebben bijgebeend.
Uit de cijfers in het rapport blijkt dat Vlaanderen net als in 2006 op de eerste plaats staat, maar dat het die koppositie moet delen met Wallonië (nummer 2 in 2006) en Nord-Pas-de-Calais (nummer 3 in 2006). "In Wallonië en Noord-Frankrijk is er nog meer ruimte voor logistiek, terwijl de as Brussel-Antwerpen bijvoorbeeld stilaan verzadigd wordt. Bovendien moet je in Vlaanderen om van oost naar west te rijden, altijd over de ring van Antwerpen of Brussel", klinkt het.
In de rangschikking van de regio's is Limburg absolute koploper, gevolgd door Luik, Henegouwen, Antwerpen, Düsseldorf, Namen, Vlaams-Brabant, Elzas, Nord-Pas-de-Calais, Oost-Vlaanderen, Nederlands Limburg en West-Vlaanderen. (belga/bdr)