Personeel Cytec Drogenbos beslist voort te staken

22/10/08, 10u56
In een schriftelijk referendum heeft 67 procent van de werknemers van het chemisch bedrijf Cytec in Drogenbos beslist om voort te staken. Met de staking, die vorige week maandag van start ging, wordt in de eerste plaats een verlenging geƫist van de CAO rond werkzekerheid en de opname hierin van sancties bij overtredingen. De directie wil hier echter niet op ingaan. Bij Cytec werken 550 mensen.

"Bedienden solidair"
"Bij de arbeiders was er een meerderheid van 72 procent voor voortzetting van de staking. Bij de bedienden werd de vereiste 66 procent om voort te staken niet gehaald en waren er ook veel minder deelnemers aan de stemming dan bij de arbeiders. Uit solidariteit blijven de bedienden echter verder meestaken. Na meer dan een week staking willen echter steeds meer werknemers terug aan de slag", aldus vakbondssecretaris Mieke Van Attenhoven.

De directie bekwam vorige week een gerechtelijk bevel dat de stakersposten werkwilligen niet mogen verhinderen aan de slag te gaan. Hoeveel werknemers er effectief werken, is onduidelijk.

Ontslag bediende de druppel
Aanleiding voor het conflict is het ontslag van een bediende begin oktober waarbij de CAO niet gerespecteerd werd. Deze legt bij ontslag om economische redenen sociaal overleg op waarbij gezocht wordt naar alternatieven zoals een andere job binnen of buiten het bedrijf, brugpensioen en dergelijke. Cytec wil bovendien binnen enkele maanden een herstructurering doorvoeren waarbij volgens de vakbonden circa 35 jobs zullen geschrapt worden. Dit laatste is volgens Van Attenhoven de voornaamste reden dat de directie niet wil toegeven op de eis om de CAO te verlengen. (belga/svm)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...