Gerecht neemt recordbedrag diamanten in beslag
Het Antwerpse gerecht heeft vorige week bij een grote handelaar voor een recordbedrag van 150 miljoen euro diamanten in beslag genomen. Dat bericht de krant De Tijd op haar website. De sector is geschokt.
Grootschalige zwendelHet gerecht nam de afgelopen maanden regelmatig diamanten in beslag in Antwerpen. Het optreden had te maken met een grootschalige zwendel via Monstrey Worldwide Services, een belangrijke expediteur in de metropool. Een honderdtal diamantairs werd door het gerecht in verband gebracht met de affaire.
VerontwaardigingVanuit de sector werd verontwaardigd gereageerd omdat het gerechtelijke optreden de handel compleet dreigde te verlammen. Zonder hun diamantvoorraden is het voor diamantairs immers onmogelijk zaken te doen. Hier en daar werd geopperd dat het optreden de doodsteek zou kunnen betekenen voor de Antwerpse diamantactiviteit, die steeds meer concurrentie krijgt van ontluikende diamantcentra in onder meer India en Dubai.
WetsvoorstelBegin dit jaar kwam er goed nieuws voor de sector via een wetsvoorstel dat het voor onderzoeksrechters onmogelijk zou maken op eigen houtje diamanten en andere bedrijfsgoederen in beslag te nemen. Ze zouden daar eerst toestemming voor moeten krijgen van een expert uit het bedrijfsleven. In augustus haalde de sector opnieuw opgelucht adem toen de Antwerpse kamer van inbeschuldigingstelling een reeks in beslag genomen diamanten teruggaf aan de verdachte diamantairs.
Diamantsector geschoktMaar nu blijkt dat het gerecht opnieuw in actie is geschoten en daarbij voluit gaat. Vorige week werden bij een grote handelaar voor een recordbedrag van 150 miljoen euro diamanten in beslag genomen. De inbeslagname kan nog worden uitgebreid tot 366 miljoen euro, zo vernam de redactie van De Tijd. De sector is geschokt en reageert maandagnamiddag tijdens een persconferentie van het Antwerp World Diamond Centre (AWDC) op de inbeslagname. (belga/vsv)