ArcelorMittal schroeft staalproductie Europa terug
ArcelorMittal sa schroeft tijdelijk zijn staalproductie in Europa terug met vijftien procent. Aanleiding is de lagere vraag en onzekerheid door de financiële crisis. Woordvoerder Arne Lagner stelde dat het bedrijf de productie terugbrengt, tot de situatie weer wat beter wordt.
VertragingEuropa is de grootste markt voor het bedrijf en de regio betaalt de hoogste prijs voor staal, dat gebruikt wordt voor de productie van auto's en voor de bouwsector. Maar de regio kampt met een scherpe vertraging en klanten schorten hun bestedingen op terwijl de export terugloopt.
Daling vraagLagner stelt dat Arcelor een "algemene daling in de vraag ziet, met name in de auto-industrie en de bouwsector". De woordvoerder stelde verder dat ArcelorMittal vertrouwen blijft hebben in de groeistrategie voor 2008, die steunt op groei in opkomende economieën zoals Brazilië, Rusland en het Midden-Oosten. Het bedrijf verwacht dat de wereldwijde staalsector zal uitbreiden met ongeveer drie tot vijf procent. (novum/dea)