Ontroerde baas Jet Airways trekt 1.900 ontslagen in

De grootste private vliegtuigmaatschappij in India, Jet Airways, gaat de 1.900 werknemers die woensdag werden ontslagen terug aannemen. Dat kondigde de voorzitter aan.

Excuses
"Ik kon er niet van slapen. Het stoorde me om hen in tranen te zien. Ik bied dan ook mijn excuses aan voor het lijden en de trauma's die ik heb veroorzaakt", verklaarde een ontroerde Naresh Goyal. "Het is een persoonlijke beslissing, als pater familias van deze werknemers die opnieuw kunnen komen werken", zei hij nog.

Daling passagiersverkeer
In een persbericht van de CEO van Jet Airways, Wolfgang Prock Schauer, had de maatschappij het ontslag van 1.900 werknemers aangekondigd. Dat staat gelijk aan zo'n vijftien procent van de loonkosten. Reden voor het ontslag was de daling van het passagiersverkeer in India en de stijging van de brandstofkosten.
Deze nooit eerder geziene maatregel sinds het ontstaan van Jet Airways in 1992 werd twee dagen nadat de alliantie met concurrent Kingfisher werd bezegeld, aangekondigd. De luchtvaartsector in India zit momenteel in grote moeilijkheden.

Commotie
Het ontslag van de werknemers van Jet Airways, waarvan de meesten twintigers zijn, had voor commotie gezorgd in India. Honderden stewards en stewardessen hadden in de luchthaven van New Delhi geprotesteerd en werden hierbij gesteund door de politici.
"Je kan zoveel mensen niet op zo'n brutale manier ontslaan", zei de minister van Olie Murli Deora gisteren. De voorzitter van Jet Airways verzekerde dat de beslissing om de werknemers terug aan te nemen niet is genomen onder politieke druk. (belga/dea)
17/10/08 12u03
      mailIcon Mail een vriend(in)      printIcon Printversie

economie



http://the-acap.org/acap-enabled.php © De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.