Inflatie VS stagneert dankzij dalende olieprijzen
De Inflatie in de Verenigde Staten is in september gestagneerd, mede dankzij de dalende olieprijzen en lagere prijzen voor auto's en vliegtuigtickets. De index van de consumentenprijzen, op maandbasis, bleef in september ongewijzigd ten opzichte van augustus toen er een daling met 0,1 procent was. Analisten hadden voor september een stijging vooropgesteld.
Voor de eerste maal in twee jaar stijgen de prijzen niet per twee opeenvolgende maanden. De zogenaamde kernprijzen, waarin voeding en energie niet opgenomen zijn, stegen met 0,1 procent. Ook dat was minder dan verwacht.
De inflatie in september op jaarbasis bedroeg 4,9 procent. In augustus was dat nog 5,4 procent. De kernprijzen op jaarbasis stegen in september net als de maand voordien met 2,5 procent. (afp/adv)