Vertragende economie doet vraag naar ruwe olie dalen

15/10/08, 20u32
De organisatie van olie-exporterende landen (OPEC) heeft haar vooruitzichten voor de wereldwijde vraag naar olie in 2008 sterk verlaagd. De OPEC verwacht nu dat de vraag dit jaar met 0,64 procent zal groeien. In september ging de organisatie nog uit van een groei van 1,02 procent. Oorzaak van de verlaagde vooruitzichten zijn de slechte cijfers over de economische groei in de geïndustrialiseerde landen.

Vooruitzichten
In zijn maandelijkse rapport van oktober dat vandaag in Wenen gepubliceerd werd, heeft het kartel ook zijn vooruitzichten voor 2009 bijgesteld. De OPEC verwacht nu dat de wereldwijde vraag naar ruwe olie in 2009 met 0,87 pcrocent zal stijgen. Een maand eerder werd nog uitgegaan van een stijging met 1 procent.

Vaten
Voor 2008 rekent de OPEC voortaan op een vraag van 86,45 miljoen vaten per dag. In september was dat nog 86,79 vaten per dag. Voor volgend jaar gaat de OPEC uit van 87,21 miljoen vaten per dag. Dat zijn 760.000 vaten minder dan bij de verwachtingen in september. (afp/gb)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...