Tussen maart en augustus 2008 is er vijf miljard euro op de Belgische spaarrekeningen verloren gegaan, goed voor een miljard per maand. Dat blijkt uit cijfers die de Nationale Bank gisteren publiceerde. Het uitstaand bedrag op de spaarrekeningen is van 145,875 miljard euro in juli gezakt tot 144,943 miljard euro in augustus.
De aantasting van de spaarboekjes is in maart van start gegaan. Volgens een financiƫle expert zijn vooral banken die de basisrente van 1,75 procent hebben behouden het slachtoffer. "Deze vergoeding trekt de klanten niet meer aan", aldus de expert.
En de komst van de internetrekeningen, die een basisrente van minstens 4 procent geven, hebben niet voor een omgekeerde beweging gezorgd. Volgens de analist vormt het openen en het beheren van een internetrekening een obstakel voor veel mensen.
De mensen die hun geld weghalen van hun spaarrekening, plaatsen dat op een termijnrekening en kasbons. (belga/tdb)

© De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.