Weg met de eurocentjes. Dat is de conclusie van het Onafhankelijk Verbond voor Zelfstandigen (OVZ) na een enquête in maart en april onder duizend leden, zo schrijft Het Laatste Nieuws.
Liefst 94 procent wil dat de eurocenten worden afgeschaft. Meer specifiek gaat het om de muntjes van 1, 2 en 5 cent. Die zorgen voor extra kosten en ongemak.
"Gespecialiseerde firma's moeten worden ingeschakeld om de munten af en aan te voeren. Banken rekenen extra kosten aan om ze in te wisselen", aldus een woordvoerder van het OVZ. "Ze zijn bovendien tijdrovend en niet gebruiksvriendelijk."
Het OVZ heeft een brief gestuurd naar minister van Financiën Didier Reynders, met daarin een dringend verzoek om de eurocenten af te schaffen. (belga/tdb)

© De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.