terug naar DeMorgen
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
  • video
  • foto
  • tv
  • online krant
  • lezersservice
  • abonnement
De Morgen
  • Nieuws
  • Sport
  • geld
  • Muziek
  • Opinie
  • Planet Watch
  • Technocity
  • Magazine
  • cultuur & media

  • Economie
  • Consument

NMBS krijgt schuldenberg niet onder controle

Bewerkt door: redactie − 09/06/12, 04u56  − Bron: belga.be
© belga.

Een nieuw rapport van het Rekenhof over de Belgische spoorwegen is niet rooskleurig. De NMBS krijgt haar schulden maar niet onder controle, zo schrijven de kranten De Tijd en L'Echo.

De nettoschuld die te maken heeft met de uitvoering van het beheerscontract was eind vorig jaar gestegen tot 2,1 miljard euro. Bij ongewijzigd beleid, waarschuwt het Rekenhof, zal die schuld de volgende jaren met nog eens 400 miljoen euro toenemen.

Van een stabilisering van de schulden is dus geen sprake. Nochtans hadden de drie spoorentiteiten - NNMS, NMBS Holding en Infrabel - zich in 2010 geëngageerd om hun schulden tegen 2012 te stabiliseren.

Ook bedroeg de schuldenlast met betrekking tot de voormalige logistieke dochter ABX bij de splitsing van de NMBS-groep in 2005 1,2 miljard euro. Dat is ondertussen opgelopen tot 1,7 miljard euro, ten gevolge van de rente die elk jaar betaald moet worden. De ABX-schuld zal volgens het Rekenhof bovendien nog toenemen omdat er geen operationele inkomsten of activa tegenover staan en omdat de NMBS van Europa geen inkomsten uit het reizigersvervoer mag gebruiken om de ABX-put te delgen. Een groot structureel probleem, alus het Rekenhof.

De studie kaart ook de hoge uitgaven aan externe consultants aan: 837,5 miljoen euro in de periode 2005-2011. Beter samenwerking tussen de drie entiteiten had dit deels kunnen vermijden, klinkt het. De samenwerking tussen de drie noemt het Rekenhof "laborieus", energieverslindend.

Minister van Overheidsbedrijven Paul Magnette tekent momenteel een nieuwe structuur voor het Belgische spoor uit.

mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...

    Nuttige links

  • Website De Lijn
  • Website NMBS

    meer over

    • NMBS
    • Bedrijven
    • Openbaar vervoer
  • NMBS-Groep werft 1.500 nieuwe werknemers aan
  • Excuses van Fyra-maker na "onverwachte" problemen
  • Aldi boos om vergelijking met Fyra-trein
  • Alweer nieuwe acties bij spoor op komst

Aan het laden...

    De Morgen.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • De Morgen op Facebook
  • De Morgen Nieuwsbrieven
  • Toevoegen aan Google

     

  • Surf naar m.demorgen.be
  • De Morgen als homepagina
  • Raadpleeg het archief
  • Telex

    De krant

  • Abonneer je
  • Info ivm abonnementen
  • Online krant
  • iPad

    Over De Morgen

  • contacteer ons
  • adverteren op DeMorgen
  • vacatures
  • partnersites

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php
  • Disclaimer CIM Internet
  • Mediargus
  • Reprocopy