Ikea: "Absoluut niet de intentie horeca te benadelen"

20/12/11, 17u42
© afp

Ikea heeft absoluut niet de intentie om de horeca te benadelen en verkoopt haar restaurantgerechten niet met verlies. Zo reageert de Zweedse meubelketen op het nieuws dat Horeca Vlaanderen, De Boerenbond en Horeca Wallonië de keten voor de rechtbank dagen.

De drie beschuldigen Ikea van oneerlijke handelspraktijken en onrechtmatige concurrentiedaad. De meubelketen zette dit jaar al verschillende keren kwaad bloed bij de horeca en de Boerenbond met 'stuntacties' waarbij in het restaurant voor bijzonder weinig geld onder meer mosselen en biefstuk met frietjes aangeboden wordt. Ikea snapt niet waarom de horecafederaties hun restaurant als concurrentie aanzien, "gezien het toch wel wezenlijke verschil van beleving in een groot self-service restaurant".

Dat Ikea het eten met verlies verkoopt, betwist de meubelketen. "Ikea kan deze acties op touw zetten dankzij de prijsfilosofie die het hanteert voor al haar producten: het aanbieden van kwaliteitsvolle producten aan een zo laag mogelijke prijs, zodat zo veel mogelijk mensen zich de producten kunnen veroorloven."
 
Minieme marge
De keten zegt dat het dit kan bewerkstelligen door in de eerste plaats een nauwe samenwerking te hebben met haar leveranciers en uitzonderlijk te werken met een minieme marge. "Deze acties zijn volledig wettelijk en Ikea verkoopt zijn schotels geenszins onder de prijs", klinkt het.
 
Tot slot laat Ikea weten dat het nog geen dagvaarding heeft ontvangen. Zodra dit wel het geval is, zal het zich verder beraden. (belga/svm)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...