Luc Van den Bossche wil niet vertrekken zonder premie

21/09/11, 04u48
Luc Van den Bossche kondigde op 13 juli aan dat hij Brussels Airport zou inruilen voor Optima, maar intussen heeft hij nog altijd geen ontslag genomen als voorzitter van Brussels Airport. Hij wil pas vertrekken als hij een 'substantieel bedrag' meekrijgt, schrijven de Coreliokranten.
 
"Er is geen officiële ontslagbrief, dus ik heb geen ontslag genomen", zegt Van den Bossche daar zelf over.
 
De kranten citeren goed ingelichte bronnen volgens dewelke Van den Bossche de luchthaven niet wil verlaten zonder nog een 'substantieel bedrag' op te strijken voor bewezen diensten. "Maar een bestuurder kan in principe te allen tijde uit zijn functie ontheven worden door de algemene vergadering, zonder vergoeding. En het is ook niet echt gebruikelijk dat iemand die zelf ontslag neemt, met een afscheidsvergoeding naar huis gaat. Tenzij in het contract iets anders vermeld staat", aldus de kranten.
 
Over de inhoud van zijn contract wil Van den Bossche niets kwijt. Volgens de kranten vlooien juristen het contract van de luchthavenbaas uit om erachter te komen in welke omstandigheden hij recht heeft op een vergoeding en over hoeveel het dan zou gaan. (belga/sps)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...