Santens uit Oudenaarde tegen schuldeisers beschermd

20/06/11, 11u01

Badstoffenproducent Santens uit Oudenaarde is tot 10 november tegen schuldeisers beschermd. De Oudenaardse rechtbank van koophandel besliste dat de wet op de continuïteit van de onderneming (WCO) tot die periode toegepast wordt.

De beslissing dateert van donderdag, maar raakte maandag pas bekend. Santens kreeg eind februari al vier maanden bescherming van de rechtbank. Die periode is nu met vijf maanden verlengd.Het bedrijf bevestigt de beslissing, maar wil verder niet reageren. Volgens vakbondssecretaris Luc De Decker (ACV Metea) is het orderboekje bij Santens voor de rest van het jaar goed gevuld. "Er zijn zelfs meer bestellingen voor de tweede helft van dit jaar, dan dezelfde periode vorig jaar", zegt hij. Dat komt omdat een aantal discounters bestellingen plaatsen voor tijdelijke acties.
 
Een ander voordeel zijn volgens de vakbondssecretaris de dalende grondstofprijzen. "Vorig jaar stegen de prijzen van katoen, in piekmomenten tot 3,5 keer de normale prijs, nadat de contracten werden opgemaakt. Nu zijn de nieuwe contracten opgemaakt met de aangepaste grondstofprijzen, waardoor er van daaruit geen druk meer op de marges komt."
 
Een procedure WCO kan normaal tot achttien maanden verlengd worden. (belga/sps)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...