terug naar DeMorgen
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
  • video
  • foto
  • tv
  • online krant
  • lezersservice
  • abonnement
De Morgen
  • Home
  • Nieuws
  • Sport
  • geld
  • Muziek
  • Opinie
  • Ecologie
  • Tech
  • Magazine
  • cultuur & media

  • Economie
  • Consument

Vakbondsacties leggen verschillende petroleumfabrieken plat

31/05/11, 10u43

De aangekondigde staking in de petroleumsector, uit onvrede met de houding van de werkgevers in het cao-overleg, lijkt goed te worden opgevolgd. Deze voormiddag lagen volgens de vakbonden een aantal bedrijven stil: meer bepaald de smeervet- en oliefabrieken van BP, Shell en Total in de Gentse haven en het depot in Feluy.

Het gemeenschappelijk vakbondsfront BBTK, LBC en ACLVB besloten tot de actie, omdat het cao-overleg blokkeert. De bonden hekelen de starre houding van de werkgevers, bijvoorbeeld rond extra rustdagen of dagarbeid voor oudere werknemers, of hertewerkstelling in de sector.

De actie van vandaag is mogelijk de eerste in een reeks. De bonden waarschuwden dat, "als de werkgevers halsstarrig 'neen' blijven zeggen, er nieuwe en verscherpte acties zullen volgen".

Stakingsposten
Er wordt gestaakt bij BP, Shell en Total in de Gentse haven en in de opslagplaats van Oiltanking. Ook in Antwerpen zijn er acties, meer bepaald in de opslagplaatsen van VOPAK, Oiltanking, Nafta, BP en Castrol, alsook in de smeeroliefabriek van Q8. In de Antwerpse raffinaderijen (Total, BRC, ESSO en Petroplus) wordt eveneens actie gevoerd, maar daar werd wel een veiligheidsbezetting gegarandeerd.

Volgens de bonden zullen er door de staking vertragingen zijn met de oliebevoorrading, maar van zware hinder zou er geen sprake zijn.

Vanmiddag brengt een delegatie bedienden een bezoek aan de hoofdzetel van de werkgeversfederatie, de Belgische Petroleum Federatie, aan de Kunstlaan in Brussel. (belga/adha)

  • Als eerste op de hoogte van nieuws en leuke aanbiedingen? Meld u aan voor de nieuwsbrieven van De Morgen
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...

    verwant nieuws

  • Morgen verschillende 24 urenstakingen in petroleumsector - 30/05/11
  • Petroleumsector gaat dinsdag staken - 26/05/11

    Nuttige links

  • BBTK officiële site
  • ACOD officiële site
  • ACLVB officiële site
  • ABVV officiële site
  • LBC-NVK officiële site
  • ACV officiële site

    meer over

    • Vakbonden
    • Bedrijven
    • Economie
  • Arbeiders en directie Ford tekenen eindelijk cao
  • ABVV: "Onaanvaardbaar dat men op kap van jongeren blijft besparen"
  • Vakbonden financiële sector voeren actie in Brussel
  • OPINIE: "Wat is de rol van een vakbond in de 21ste eeuw?"

Aan het laden...

    De Morgen.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • De Morgen op Facebook
  • De Morgen Nieuwsbrieven
  • Toevoegen aan Google

     

  • Surf naar m.demorgen.be
  • De Morgen als homepagina
  • Raadpleeg het archief
  • Telex

    De krant

  • Abonneer je
  • Info ivm abonnementen
  • Online krant
  • iPad

    Over De Morgen

  • contacteer ons
  • adverteren op DeMorgen
  • vacatures
  • partnersites

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php
  • Disclaimer CIM Internet
  • Mediargus
  • Reprocopy