terug naar DeMorgen
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
  • video
  • foto
  • tv
  • online krant
  • lezersservice
  • abonnement
De Morgen
  • Home
  • Nieuws
  • Sport
  • geld
  • Muziek
  • Opinie
  • Ecologie
  • Tech
  • Magazine
  • cultuur & media

  • Economie
  • Consument

Janssen Pharmaceutica moet monsterboete betalen in de VS

20/04/11, 05u41

De groep Johnson & Johnson, eigenaar van het Antwerpse farmabedrijf Janssen Pharmaceutica, heeft op 8 april ingestemd met een boete van 70 miljoen dollar. Daarmee neemt de groep de verantwoordelijkheid op het feit dat het Belgische filiaal commissies heeft uitbetaald aan het regime van de Iraakse dictator Saddam Hoessein.

Janssen Pharmaceutica stond op een VN-lijst met 2.200 bedrijven die fraude of corruptie gepleegd hadden in het kader van het 'Olie voor voedsel'-programma. Janssen Pharmaceutica zou Iraakse ambtenaren smeergeld uitbetaald hebben. De facturen met met 10 procent verhoogd, waarna de Iraki's het extra-bedrag onder de tafel toegeschoven kregen. Dat gebeurde met de goedkeuring van een kaderlid van het bedrijf, schrijft de krant Le Soir.

"Zelfs al wist de top van de groep niets af van de onregelmatigheden, hebben we er toch voor gekozen om de verantwoordelijkheid op te nemen voor de stortingen die door onze handelsvertegenwoordiger werd gedaan", verklaarde de woordvoerder van Janssen. (belga/vsv)

  • Als eerste op de hoogte van nieuws en leuke aanbiedingen? Meld u aan voor de nieuwsbrieven van De Morgen
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...

    verwant nieuws

  • Janssen Pharmaceutica ontkent betalen van smeergeld Janssen Pharmaceutica ontkent betalen van smeergeld - 20/04/11

    Nuttige links

  • Een kijkje in het Witte Huis

    meer over

    • Janssen Pharmaceutica
    • Verenigde Staten van Amerika
    • Bedrijven
  • Nieuw Belgisch "wondermiddel" tegen TBC blijkt omstreden

Aan het laden...

    De Morgen.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • De Morgen op Facebook
  • De Morgen Nieuwsbrieven
  • Toevoegen aan Google

     

  • Surf naar m.demorgen.be
  • De Morgen als homepagina
  • Raadpleeg het archief
  • Telex

    De krant

  • Abonneer je
  • Info ivm abonnementen
  • Online krant
  • iPad

    Over De Morgen

  • contacteer ons
  • adverteren op DeMorgen
  • vacatures
  • partnersites

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php
  • Disclaimer CIM Internet
  • Mediargus
  • Reprocopy