11/03/11, 17u48
dm UPDATE
Hema biedt de werkneemster die het eerder ontsloeg omwille van haar hoofddoek opnieuw een job aan. Hema geeft toe dat het onjuist heeft gehandeld en laat weten dat het intern reglement bedrijfskleding intussen is aangepast. In haar nieuwe functie zou de vrouw geen contact meer hebben met klanten. De ontslagen werkneemster werkte in een vestiging in Genk. Hema verlengde het contract van de dame niet nadat er klachten waren gekomen over haar hoofddoek.
De winkelketen geeft toe dat ze door de hoofddoek eerst toe te staan en nadien niet meer, onjuist heeft gehandeld. "Hema heeft inmiddels aan deze uitzendkracht aangeboden om weer voor Hema te komen werken." De dame mag in haar nieuwe functie haar hoofddoek ophouden. De keten biedt haar een job aan waarbij er geen contact is met de klanten, zegt Jan Coppejans, Human Resources manager bij Hema België.
Aanpassing reglementOm in de toekomst soortgelijke situaties te voorkomen, is het reglement kleding aangepast en duidelijker gemaakt. Hema nam daarvoor contact op met andere bedrijven en publieke instanties. De groep wil zich zo "conformeren" aan de gewoonten van het land waar het actief is. "Daarbij benadrukken wij dat dit beleid niet gericht is tegen het dragen van hoofddoeken of andere symbolen in het bijzonder, maar dat dit geldt voor alle uitingsvormen die afbreuk zouden kunnen doen aan een neutraal en discreet imago van Hema", aldus nog Coppejans.
Milquet verheugdMinister van Gelijke Kansen Joëlle Milquet is verheugd met de beslissing van Hema en benadrukt dat de oplossing er gekomen is na bemiddeling van het Centrum voor Gelijkheid van Kansen en Racismebestrijding. Milquet had het CGKR dinsdag uitdrukkelijk gevraagd de zaak aan een juridisch onderzoek te onderwerpen. Na het ontslag verwees de minister al naar de gevestigde rechtspraak, die al verschillende keren bevestigde dat een vraag om te discrimineren van klanten van een onderneming of van derden geenszins een discriminatie kan rechtvaardigen. (belga/vsv)