10/09/10 23u33
Griekse Minister van Financiën George Papaconstantinou
Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een tweede schijf vrijgemaakt van zijn lening aan Griekenland. Het gaat om een bedrag van 2,57 miljard euro.
Goed gestart De beslissing om het geld ter beschikking te stellen is genomen door het hoogste besluitvormend orgaan van het IMF, de raad van bestuur, waarin 24 landen vertegenwoordigd zijn. "De Griekse autoriteiten zijn goed gestart met hun economisch programma en hun vastberadenheid om het uit te voeren begint zijn vruchten af te werpen", verklaarde Murilo Portugal, adjunct-directeur-generaal van het IMF.
Grootste bedragIn mei kende het IMF een lening van 30 miljard euro over drie jaar toe aan het noodlijdende Griekenland, het grootste bedrag ooit in de geschiedenis van het fonds. Griekenland kreeg daarvan eerdar al een eerste schijf van 5,5 miljard euro ter beschikking. De Europese Unie beloofde 80 miljard euro bij te dragen aan het reddingsplan van Griekenland.
Volgens Murilo Portugal begint de Griekse financiële crisis, die begin dit jaar keihard toesloeg nadat het gat in de begroting veel groter bleek dan verwacht, zich stilaan op te lossen. (belga/ep)