Verschillende Europese banken onderhandelen over de oprichting van een eigen reddingsfonds, dat over 20 miljard euro zou beschikken in geval van een nieuwe financiële crisis. Dat schrijft de algemeen directeur van de Italiaanse bank Unicredit in de Financial Times. Door het fonds zouden de banken niet langer een beroep moeten doen op overheidssteun en kunnen ze ook een algemene bankentaks vermijden, zo luidt het. Landen zoals Frankrijk dringen aan op zo'n taks.
"Met de vrijwillige bijdragen van grote internationale banken, laat ons zeggen de twintig grootste, kan er een reddingsfonds worden opgericht dat op enkele jaren over een aanzienlijk bedrag beschikt", zegt Alessandro Profumo van Unicredit. Het fonds zou volgens hem geen nood hebben aan overheidsbijdragen. Daartegenover staat de bankentaks "die niet alleen bestemd is voor diegenen die een beroep hebben gedaan op staatssteun".
Profumo hoopt de grootbanken al over enkele weken te kunnen overtuigen. Volgens de Financial Times toonden Deutsche Bank en Santander al interesse, maar de banken zelf wilden dat niet bevestigen. (belga/sam)

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.