dm UPDATE
Belgocontrol is het minst efficiënte bedrijf voor luchtverkeerscontrole in de Europese Unie. Dat blijkt volgens Europarlementslid Frieda Brepoels (N-VA) uit cijfers van Eurocontrol. Volgens de cijfers heeft Belgocontrol met 730 euro de hoogste kosten per samengesteld vlieguur. Dat is ruim boven het Europese gemiddelde van 474 euro, en ook ruim boven het niveau van de omliggende buurlanden.
Eurocommissaris Antonio Tajani herinnert eraan dat de luchtverkeersleidingstarieven enkel mogen dienen om de kosten voor het leveren van die diensten te dekken. De Commissie heeft in oktober vorig jaar bij de Belgische regering al om opheldering gevraagd over de financiële situatie bij Belgocontrol, en de financiële relatie met de staat.
Bewegingen
Belgocontrol heeft in februari 71.083 bewegingen van het luchtverkeer behandeld. Dat is een daling van 4,4 procent in vergelijking met de 74.356 bewegingen in februari 2009.
De luchthaven van Brussel (Brussels Airport) liet 16.361 bewegingen optekenen, of een daling met 4,62 procent. De regionale luchthavens registreerden 17.757 bewegingen, of een daling met 7,69 procent ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar (19.237).
De luchthaven van Charleroi liet 6.359 bewegingen optekenen (+10,8 procent), Oostende 4.434 (-21,56 procent), Antwerpen 3.983 (-17,0 procent) en Luik-Bierset 2.981 bewegingen (-2,13 procent).
CANAC
De overige bewegingen werden gecontroleerd door CANAC. Dat centrum beheert alle bewegingen in het burgerlijke gecontroleerde luchtruim boven België, vanaf de grond tot op vliegniveau 245, en van Luxemburg, tussen de vliegniveaus 135 en 245. (belga/sam)

© De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.