Griekenland stelt voor om pensioenleeftijd 2 jaar te verhogen

09/02/10, 13u46

De Griekse minister van Werk, Andreas Loverdos, heeft voorgesteld om tegen 2015 de gemiddelde leeftijd waarop Grieken met pensioen gaan met twee jaar op te trekken tot 63 jaar, in het kader van de maatregelen die het land uit de financiële crisis moeten krijgen.

"Er zal een verhoging van twee jaar zijn van de limieten voor de gemiddelde pensioenleeftijd", aldus de minister. "We passen het systeem van de pensioenen aan om het in leven te houden. Er zal geen vrijwillig vertrek meer mogelijk zijn."
 
De hervorming van de pensioenen maakt deel uit van de maatregelen van de Griekse regering om zijn enorme begrotingstekort van 290 miljard euro in te dijken.
 
Loverdos kondigde vorige week aan dat hij dit jaar 4,5 miljard euro hoopt te besparen op de sociale begroting, die de gevolgen draagt van de tekorten van de sociale zekerheid en de publieke ziekenhuizen. (belga/vbd)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...