Michel geeft 3,3 miljoen aan kleine ondernemers ontwikkelingslanden

04/02/10, 17u55

De Belgische Investeringsmaatschappij voor Ontwikkelingslanden (BIO), onder leiding van minister van Ontwikkelingssamenwerking Charles Michel, heeft een contract van 3,3 miljoen euro afgesloten met het Centre for the Development of Enterprise (CDE). De overeenkomst werd vandaag ondertekend.

De Investeringsmaatschappij voor Ontwikkelingslanden werd in 2001 opgericht om het lokale initiatief in de derde wereld aan te moedigen. Ze investeert in zakelijke privéprojecten en bevordert zo de plaatselijke welvaart. Sinds 2001 besteedde de maatschappij al 346 miljoen euro in Afrika, Zuid-Amerika en Zuidoost-Azië.

"Extreme armoede verbannen"

Omdat de BIO totnogtoe vooral grotere projecten bereikte, werd vandaag een overeenkomst gesloten met het CDE. Die organisatie heeft een uitgebreider lokaal netwerk en kan dus makkelijker de kleine ondernemers bereiken. Het CDE krijgt 3 miljoen euro ter beschikking om kredieten tussen 50.000 en 300.000 euro toe te staan. Daarnaast mag het centrum 300.000 euro besteden om de nieuwe bedrijfsleiders te begeleiden bij de opstart van hun onderneming.
 
Charles Michel wees er op dat de werking van de BIO tegemoet komt aan twee van de acht millenniumdoelstellingen. "De investeringsmaatschappij helpt de extreme armoede te verbannen en een wereldwijde samenwerking voor ontwikkeling tot stand te brengen", aldus de minister. (belga/dea)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...