Raadsel rond domeinnaam Vaticaan.xxx opgelost

23/12/11, 22u58
© ap

Het raadsel rond de reservatie van www.vatican.xxx is opgelost. De domeinnaam is wel degelijk beschermd.

"Vatican.xxx is een domeinnaam die op onze permanente gereserveerde lijst voorkomt. De domeinnaam werd dus vrijwillig uit de verkoop gehouden", verklaarde Jocelyn Johson, vertegenwoordiger van ICM Registry. Dat bedrijf is belast met het commercialiseren van het nieuwe toevoegsel .xxx voor de porno-industrie.

"Internet Corporation for Assigned Names and Numbers, de organisatie die de domeinnamen op internet op wereldvlak beheert, had ICM Registry gevraagd een reserveringslijst op te stellen. Uiteraard werd het Vaticaan op deze lijst opgenomen."
 
Heel wat ondernemingen zoals Coca-Cola, Disney, Sony, Google en grote universiteiten hebben de domeinnaam .xxx gereserveerd om te vermijden dat anderen het in hun plaats doen en hun naam gebruiken in een context die hen kan schaden. Op 19 december ontkende jezuïet Federico Lombardi dat de Heilige Stoel de domeinnaam Vatican.xxx gereserveerd had. (belga/svm)
 
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...