terug naar DeMorgen
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
  • video
  • foto
  • tv
  • online krant
  • lezersservice
  • abonnement
De Morgen
  • Nieuws
  • Sport
  • geld
  • Muziek
  • Opinie
  • Planet Watch
  • Technocity
  • Magazine
  • cultuur & media

  • Binnenland
  • Buitenland
  • Wetenschap
  • Gezondheid
  • opmerkelijk

BAT-sigaretten verspreiden dan toch geen blauwe rook

Bewerkt door: redactie − 23/07/12, 20u48  − Bron: belga.be

Na verder onderzoek moet consumentenorganisatie Oivo erkennen dat de sigaretten waarvoor tabaksfabrikant BAT een aanvraag had ingediend bij minister van Volksgezondheid Laurette Onkelinx (PS), toch geen blauwe rook verspreiden. Daarnaast klopt ook niet dat twee ingrediënten van die sigaretten laxerend of vermagerend werken. De tabaksfabrikant aanvaardt de rechtzetting door Oivo.

"Oivo erkent nu dat het effect van een ingrediënt onder meer afhankelijk is van de concentratie, de manier van inname en het gewicht van de gebruiker", luidt het in een persbericht van Oivo en BAT.

Internationale studies tonen volgens de tabaksfabrikant aan dat de doses die gebruikt zouden worden in de capsule in de filter niet laxerend of vermagerend werken. "De hoeveelheid E-418 in de capsule is 1/24.000e deel van de hoeveelheid nodig voor een laxatief effect. In diëten gericht op gewichtsverlies is 1.000 keer meer MCT nodig dan de hoeveelheid in de capsule. Bovendien wordt de capsule niet ingeademd of ingeslikt."

BAT beëindigt de klacht tegen de consumentenorganisatie en Oivo zal de rechtzetting gedurende één maand publiceren op haar website.

Thomas Compernolle van BAT wijst er wel op dat er nog een procedure loopt bij de Raad van State tegen de administratieve beslissing om het gebruik van drie nieuwe ingrediënten in sigaretten te weigeren.

mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...

    meer over

    • Consument
    • Roken
  • Opnieuw 2 doden na gebruik antibraakmiddel
  • Antibraakpil mogelijk dodelijk
  • Rechter vernietigt verbod op grote bekers frisdrank in NYC
  • Ook besmette maïs in België

Aan het laden...

    De Morgen.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • De Morgen op Facebook
  • De Morgen Nieuwsbrieven
  • Toevoegen aan Google

     

  • Surf naar m.demorgen.be
  • De Morgen als homepagina
  • Raadpleeg het archief
  • Telex

    De krant

  • Abonneer je
  • Info ivm abonnementen
  • Online krant
  • iPad

    Over De Morgen

  • contacteer ons
  • adverteren op DeMorgen
  • vacatures
  • partnersites

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php
  • Disclaimer CIM Internet
  • Mediargus
  • Reprocopy