LA verplicht condoomgebruik bij opname pornofilms

11/01/12, 10u32

De stad Los Angeles heeft een tekst goedgekeurd die het gebruik van condooms bij de opnames van pornofilms verplicht. LA is de eerste Amerikaanse stad die regels daaromtrent opstelt. De tekst werd goedgekeurd met elf stemmen voor en één stem tegen. De komende dagen moet opnieuw gestemd worden over de tekst die met een eenvoudige meerderheid goedgekeurd moet worden om hem definitief te laten gelden.

De porno-industrie, die geconcentreerd zit in de San Fernando Valley, ten noorden van Hollywood, wordt er regelmatig van beschuldigd de acteurs niet aan te moedigen condooms te gebruiken.
 
In 2004, 2010 en 2011 moesten de opnames wekenlang stilgelegd worden, nadat acteurs ontdekt hadden dat ze seropositief waren. De huidige wet in Californië stelt dat er bescherming moet zijn tegen seksueel overdraagbare aandoeningen op de filmset, maar de regel wordt weinig nageleefd, zo stellen de verdedigers van de gisteren gestemde tekst.
 
Nina Hartley, een voormalige pornoactrice en verpleegster, is tegen de nieuwe regel en noemt hem een ramp voor de gezondheid. Volgens Hartley duren de seksscènes in pornofilms 30 à 60 minuten en een condoom de hele tijd dragen leidt door de wrijving tot open wonden, waardoor het risico op besmetting groter wordt. Andere tegenstanders beweren dat de nieuwe regel zal leiden tot meer geheime opnames.
 
Volgens Film LA is ongeveer 5 procent van de 45.500 jaarlijks toegelaten draaidagen in de stad voor de opname van pornofilms. (afp/adv)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...