Inenting tegen Mexicaanse griep vooral op advies van huisarts

16/09/11, 00u16
Marc Van Ranst. © belga

Meer dan zes op de tien patiënten lieten zich in 2009 tegen de Mexicaanse griep inenten omdat hun huisarts hen dat had aangeraden. Dat besluit dokter Evelien Byloos in haar masterproef huisartsgeneeskunde, waarvoor ze 465 patiënten van een huisartsenpraktijk in Begijnendijk (Vlaams-Brabant) ondervroeg. De promotor was professor Marc Van Ranst. De Artsenkrant kon de thesis inkijken.

De 465 patiënten vulden volgens het medische vakblad een vragenlijst in over hun motivatie, bron van informatie en eventuele nevenwerkingen van het vaccin. Voor 71 procent was de televisie de belangrijkste bron van informatie over de Mexicaanse griep. Op de tweede plaats kwam de huisarts (68 procent). Verder vermeldden de ondervraagden de radio, de krant, vrienden, collega's en familie, het internet, werk en directie en de specialist (1 procent).
 
Zowat de helft van de patiënten wou zich laten vaccineren om anderen te beschermen. Achtendertig procent stemde in met vaccinatie uit angst voor mogelijke gevolgen van het griepvirus. Een derde van de deelnemers vermeldde ook de invloed van de media op hun motivatie. De televisie staat daarbij op kop. Zestien procent wou met de vaccinatie werkverzuim vermijden. Voor amper 15 procent gaf het advies van een specialist de doorslag.
 
"Onze Vlaamse huisartsen spelen zowel voor seizoensgriepvaccinatie als voor de pandemische griepvaccinatie een sleutelrol om patiënten te motiveren om zich te laten inenten", zegt Van Ranst in Artsenkrant. (belga/sps)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...