De Vlaamse regering is niet van plan om het resterende bedreigde deel van het Lappersfortbos in Brugge te kopen. Eigenaar GDF Suez wil het bos sparen als het elders industrieterrein krijgt. Maar met het geld dat nodig is om het "dure" stuk bos van 3,5 ha te kopen, kan de Vlaamse overheid elders 60 tot 75 ha bos veiligstellen.
De Vlaamse ministers van Leefmilieu Joke Schauvliege (CD&V) en van Ruimtelijke Ordening Philippe Muyters (N-VA) hadden de afgelopen week een onderhoud met de eigenaars en de bezetters van het Lappersfortbos. Die stonden jarenlang tegenover elkaar, maar waren in augustus overeengekomen om samen voor het behoud van het bos te pleiten. Eigenaar GDF Suez, het vroegere Fabricom, wilde wel een compensatie voor het stuk bos, dat eigenlijk industriegrond is en waarvoor het een bouwvergunning heeft. Dat zou moeten gebeuren via een grondenruil of een gelijkwaardige oplossing.
Grondenruil
Maar zo'n grondenruil kan niet zomaar. De Vlaamse overheid zou het stuk bos dus moeten aankopen. Of het een andere bestemming geven en hiervoor dure "planschade" betalen.
Beide ministers merken nu op dat ze voor die kostprijs op andere locaties 60 tot 75 ha waardevol zonevreemd bos kunnen aankopen of herbestemmen. Ze beloofden op korte termijn een plan van aanpak op te maken voor zonevreemde bossen en hiervoor de nodige budgetten te voorzien. De bosbeweging zal hierbij betrokken worden. Na de opmaak van dat plan zou minstens 60 tot 75 ha zonevreemd bos herbestemd worden. (belga/jv)

© De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.