Alweer elf zonnestelsels en minstens 26 planeten ontdekt

27/01/12, 14u00
© reuters

De Amerikaanse ruimtetelescoop Kepler heeft elf nieuwe planetaire stelsels, met in totaal 26 planeten, ontdekt. Dat heeft de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie Nasa meegedeeld. In slechts twee jaar tijd zijn al 60 planeten ontdekt met de telescoop.

Slechts een van de elf planetaire stelsels lijkt op ons zonnestelsel. Het is wel ouder en groter, en telt vijf (en geen acht) planeten. Het wemelt in elk geval van de planeten in ons sterrenstelsel. De nieuwste ontdekking werd immers gedaan in een deel van de ruimte dat door wetenschappers qua verhouding met een vuist in de lucht wordt vergeleken.

"Deze ontdekkingen verdubbelen het aantal geverifieerde planeten en verdrievoudigen het aantal sterren waarvan we weten dat er meer dan een planeet voorbijkomt", aldus de Nasa. Kepler heeft al zestig exoplaneten ontdekt en meer dan 2.300 kandidaat-exoplaneten buiten ons zonnestelsel.

Sommige 'nieuwe' planeten zouden groter zijn dan Jupiter. Er is nu meer onderzoek nodig om te bepalen of er ook planeten bij zitten die op de Aarde lijken. Alle planeten zouden wel al dichter bij hun ster liggen dan Venus tegenover onze Zon. (odbs/gb)
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...