terug naar DeMorgen
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
  • video
  • foto
  • tv
  • online krant
  • lezersservice
  • abonnement
De Morgen
  • Home
  • Nieuws
  • Sport
  • geld
  • Muziek
  • Opinie
  • Ecologie
  • Tech
  • Magazine
  • cultuur & media

  • Binnenland
  • Buitenland
  • Wetenschap
  • Gezondheid
  • opmerkelijk

Oudste fossielen ter wereld ontdekt in Australië

21/08/11, 23u04
De fossielen werden ontdekt in Strelley Pool in de afgelegen Pilbararegio.
© afp. De fossielen werden ontdekt in Strelley Pool in de afgelegen Pilbararegio.

In rotsen in het westen van Australië zijn fossielen ontdekt van 3,4 miljard jaar oude microbes. Die leefden in een wereld zonder zuurstof en overleefden dankzij samenstellingen op basis van zwavel.

Het gaat om de oudste fossielen ooit op Aarde aangetroffen, meldt professor Martin Brasier van de Universiteit van Oxford in het wetenschapstijdschrift Nature Geoscience. Het onderzoek werd geleid door David Wacey van de Universiteit van Western Australia.
 
Onze blauwe planeet is ongeveer 4,5 miljard jaar oud, en het leven zou er 3,5 tot 3,8 miljard jaar geleden zijn ontstaan. Wacey en collega's ontdekten de fossielen op een van de oudste stranden ter wereld in een afgelegen plaats genaamd Strandley Pool. (afp/sam)

  • Als eerste op de hoogte van nieuws en leuke aanbiedingen? Meld u aan voor de nieuwsbrieven van De Morgen
mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...

    verwant nieuws

  • Zeilschip van voor Vikingtijd ontdekt in Baltische Zee Zeilschip van voor Vikingtijd ontdekt in Baltische Zee - 17/08/11
  • Primaten kregen 10 miljoen jaar eerder dan gedacht al nagels in plaats van klauwen Primaten kregen 10 miljoen jaar eerder dan gedacht al nagels in plaats van klauwen - 16/08/11
  • 2.000 jaar oud Romeins zwaard gevonden in Jeruzalem 2.000 jaar oud Romeins zwaard gevonden in Jeruzalem - 08/08/11
  • Twintig miljoen jaar oude aap gevonden in Oeganda Twintig miljoen jaar oude aap gevonden in Oeganda - 02/08/11
  • Onze voorouders uit Afrika liepen Neanderthalers in Europa onder de voet Onze voorouders uit Afrika liepen Neanderthalers in Europa onder de voet - 29/07/11

    meer over

    • Archeologie
    • Australië
    • Geschiedenis
    • Wetenschap
  • Archeologen leggen 2.000 jaar oude grafkelder bloot in Mexico
  • Wereldberoemd fossiel Lucy terug naar thuisland
  • 'Verdronken' stad geeft deel geheimen prijs
  • Vliegende dinosaurus at ook vis

Aan het laden...

    De Morgen.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • De Morgen op Facebook
  • De Morgen Nieuwsbrieven
  • Toevoegen aan Google

     

  • Surf naar m.demorgen.be
  • De Morgen als homepagina
  • Raadpleeg het archief
  • Telex

    De krant

  • Abonneer je
  • Info ivm abonnementen
  • Online krant
  • iPad

    Over De Morgen

  • contacteer ons
  • adverteren op DeMorgen
  • vacatures
  • partnersites

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php
  • Disclaimer CIM Internet
  • Mediargus
  • Reprocopy