17/10/08, 14u45
Twintigduizend Georgiërs die hun huis waren ontvlucht tijdens de oorlog met Rusland zijn naar hun woning teruggekeerd nu de Russen zich hebben teruggetrokken uit de zogenoemde bufferzone rond Zuid-Ossetië. Dat hebben de Verenigde Naties gezegd.
MijnenDe vluchtelingen keerden terug nadat de Russen op 8 oktober begonnen waren met de terugtrekking. De VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR waarschuwde de thuiskomers dat er nog mijnen en andere explosieven in het gebied kunnen liggen.
Oorlog In totaal sloegen in augustus 100.000 mensen op de vlucht voor de oorlog tussen Georgië en Rusland. Een woordvoerder zei dat de UNHCR een tijdelijk opvangkamp in Gori heeft gesloten omdat alle bewoners inmiddels naar huis zijn. De UNHCR bouwt huizen voor zo'n 5.000 mensen die op langere termijn niet naar huis kunnen. (ap/dea)