17/10/08, 10u22
Somalische piraten hebben losgeld gekregen voor de vrijlating van de bemanning van een door hen gekaapt Zuid-Koreaans vrachtschip. De piraten beëindigden de kaping gisteren. Het schip, met 22 bemanningsleden, werd op 10 september gekaapt in de Golf van Aden, bij Somalië.
LosgeldNadat de kaping was beëindigd maakte de eigenaar van het schip, de Zuid-Koreaanse rederij J&J Trust, bekend losgeld te hebben betaald. Om hoeveel geld het gaat werd niet gezegd. De Golf van Aden verbindt de Rode Zee met de Indische Oceaan en is een van de drukste scheepvaartroutes ter wereld. Nergens ter wereld komt zoveel piraterij voor als in de Somalische kustwateren.
Kapingen 'in'Dit jaar zijn er 29 schepen gekaapt. Woensdag nog werd een onder Panamese vlag varend schip met 21 bemanningsleden gekaapt. Schepen van de Amerikaanse marine en van de NAVO patrouilleren inmiddels in de wateren. Somalië heeft al sinds 1991 geen functionerende regering meer. (ap/dea)