15/10/08, 11u20
Drie mannen die schuldig werden bevonden aan drugshandel zijn maandag in Iran opgehangen in een gevangenis in Zahedan, in het zuidoosten van het land.
Shahram Eyvani, Ramezan Rafei en Sassan Dogoshkani werden veroordeeld voor drugsbezit en de handel in 322 kilogram heroïne en vijftien gram opium. Door deze ophangingen stijgt het aantal geëxecuteerden in Iran sinds het begin van het jaar tot 189, aldus een telling van persbureau AFP aan de hand van persinformatie.
Volgens Amnesty International werden er in Iran 317 mensen geëxecuteerd in 2007. Iran staat daarmee op de tweede plaats in de lijst van landen waar de doodstraf het vaakst wordt toegepast, achter China. Moord, verkrachting, gewapende overval, drugshandel of overspel kunnen in deze islamitische republiek bestraft worden met de doodstraf. (belga/vsv)