14/10/08, 20u33
Een Russisch politicus wordt wellicht de nieuwe premier in de separatistische Georgische regio Zuid-Ossetië. De financieel expert Aslanbek Boelatsev uit de Russische deelrepubliek Noord-Ossetië werd dinsdag voorgesteld aan het Zuid-Ossetische parlement. Dat berichtte het agentschap Itar-Tass. Met een aan de zekerheid grenzende waarschijnlijkheid kan Boelatsev op de goedkeuring van dat parlement rekenen.
Na het conflict van begin augustus tussen Georgië en Rusland over Zuid-Ossetië had Moskou, tegen scherp westers protest in, de onafhankelijkheid van Zuid-Ossetië en Abchazië, die andere separatistische regio op Georgisch grondgebied, erkend.
De Zuid-Ossetische president Edoeard Kokojty stuurde medio augustus zijn regering de laan uit met als argument dat zijn ministers na de oorlog niet snel genoeg hulpgoederen onder de noodlijdende bevolking hadden verdeeld. De Georgische regering verwijt Rusland al jaren de zaken in Zuid-Ossetië aan te sturen door zijn eigen mannetjes in de leiding te posteren. Ook de vroegere Zuid-Ossetische premier Joeri Morozov geldt als een man van Moskou.