Israël laat Palestijnse gevangenen vrij

Door: redactie − 25/08/08, 09u41

Israël is begonnen met de vrijlating van bijna 200 Palestijnse gevangenen als gebaar van goede wil aan het adres van de Palestijnse president Mahmoed Abbas.

De gedetineerden worden overgebracht van een gevangenis nabij Jeruzalem naar een checkpoint nabij Ramallah. Daar komen ze dan op Palestijns grondgebied terecht voor een officiële verwelkoming in het hoofdkwartier van Abbas, aldus de Israëlische radio.

Bloed aan de handen
De lijst gevangenen omvat ook twee lieden "met bloed aan hun handen", Israëlische terminologie voor aanvallen waarbij Israëli's zijn gedood. Alle Palestijnen die de Israëlische gevangenis mogen verlaten hebben een verklaring ondertekend waarin zij zich engageren nooit meer vijandige daden tegen de joodse staat te stellen.

De vrijlating begon enkele uren voor de aankomst van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Condoleezza Rice in het Midden-Oosten om het Israëlisch-Palestijnse vredesoverleg een duw in de rug te geven. (afp/tdb)

mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...