De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft de Duitse vakbond GdF aangeklaagd wegens een serie van stakingen van medewerkers van de luchthaven van Frankfurt in februari.
Door de stakingen werden circa 1.800 vluchten afgelast, waardoor Lufthansa tientallen miljoenen euro in omzet misliep. Ook het bedrijf dat de luchthaven runt, Fraport, heeft zich bij de zaak aangesloten.
10 miljoen euro schadevergoeding
Volgens Duitse media hebben ook andere luchtvaartmaatschappijen, onder meer Air Berlin en Condor rechtszaken tegen GdF aangespannen. In totaal zouden de luchtvaartbedrijven circa 10 miljoen euro van GdF eisen als schadevergoeding.
Eerder kregen Lufthansa, Air Berlin en Ryanair nul op het rekest in een zaak die zij tegen GdF hadden aangespannen wegens een stakingsdreiging deze zomer.

© De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.