Een groep gewapende mannen heeft vannacht vredestroepen aangevallen in de Egyptische Sinaï vlakbij de Israëlische grens. Dat meldde een veiligheidsbron.
De mannen openden het vuur op de troepen, maar er zijn voor zover bekend geen slachtoffers gevallen.
Egypte heeft eerder deze week extra troepen naar de Sinaï gestuurd nadat moslimextremisten afgelopen zondag zeker 16 Egyptische grensbewakers hadden gedood. Het Egyptische staatspersbureau Mena meldde vrijdag dat het Egyptische leger zes "terroristen'' heeft opgepakt tijdens een operatie in het noorden van de Sinaï.
Normaal gesproken is de aanwezigheid van het Egyptische leger in de Sinaï beperkt, als gevolg van een vredesakkoord met Israël uit 1979. De Joodse staat heeft toestemming gegeven voor de militaire operatie van Egypte op het schiereiland.
De Egyptische staatstelevisie meldde vrijdagmiddag dat de zondag aangevallen grensovergang Rafah met de Gazastrook tijdelijk is heropend, maar alleen om Palestijnen uit Egypte terug te laten keren naar de Palestijnse kuststrook.

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.