terug naar DeMorgen
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
  • video
  • foto
  • tv
  • online krant
  • lezersservice
  • abonnement
De Morgen
  • Nieuws
  • Sport
  • geld
  • Muziek
  • Opinie
  • Planet Watch
  • Technocity
  • Magazine
  • cultuur & media

  • Binnenland
  • Buitenland
  • Wetenschap
  • Gezondheid
  • opmerkelijk

"Schietincident Sikhtempel schuld van atheïsten"

Door: Stig Geukens − 07/08/12, 09u08  − Bron: The Huffington Post

Pat Robertson, een bekende Amerikaanse tv-evangelist, heeft ophef veroorzaakt door het schietincident in een Sikhtempel te wijten aan "atheïsten en zij die God haten". Hij deed dat in zijn programma 'The 700 Club', dat op verschillende Amerikaanse tv-zenders wordt uitgezonden.

  • © ap.
  • © afp.
    Wade Michael Page, de dader van de aanslag.

Gisteren werd een Sikhtempel in de Amerikaanse staat Wisconsin aangevallen door Wade Michael Page, een neonazi en tevens een veteraan uit het Amerikaanse leger. Hij schoot zes onschuldige religieuzen dood, waarna hij door een politieagent zelf werd neergeschoten. Voor Pat Robertson het sein om ongelovigen nog eens aan te vallen: "Atheïsten, zij die God haten, zij die de expressie van God haten, en zij die de kwaad zijn op zichzelf, de wereld en de gemeenschap, wel zij uiten hun woede op onschuldige mensen die God vereren."

Het is niet de eerste keer dat Robertson zware ophef veroorzaakte. De zware aardbeving die Haïti trof in januari 2010 noemde hij een straf van god voor het pact dat de grondleggers van Haïti met de duivel hadden gesloten. In 2005 riep hij zelfs al eens op om de Venezolaanse president Hugo Chavez om te brengen, omdat hij een moslimextremisten onderdak zou bieden.

mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...

    verwant nieuws

  • FBI zoekt man die video maakte na schietpartij Wisconsin FBI zoekt man die video maakte na schietpartij Wisconsin - 07/08/12
  • Schutter Sikhtempel in Wisconsin was neonazi en lid van rockgroep Schutter Sikhtempel in Wisconsin was neonazi en lid van rockgroep - 06/08/12
  • 7 doden na schietpartij in Sikhtempel in  Wisconsin 7 doden na schietpartij in Sikhtempel in Wisconsin - 05/08/12

    Nuttige links

  • Website Democratische Partij
  • Website Republikeinse Partij
  • Een kijkje in het Witte Huis

    meer over

    • Verenigde Staten van Amerika
    • Religie
  • VS ontkennen elke betrokkenheid bij complot tegen Venezolaanse oppositieleider
  • Verenigde Staten houden zich buiten VN-debat over Israëlische nederzettingen
  • Politie ontdekt explosieven op universiteit in Florida
  • Onschuldige Amerikaan wordt na politiefout 'gezochte' crimineel

Aan het laden...

    De Morgen.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • De Morgen op Facebook
  • De Morgen Nieuwsbrieven
  • Toevoegen aan Google

     

  • Surf naar m.demorgen.be
  • De Morgen als homepagina
  • Raadpleeg het archief
  • Telex

    De krant

  • Abonneer je
  • Info ivm abonnementen
  • Online krant
  • iPad

    Over De Morgen

  • contacteer ons
  • adverteren op DeMorgen
  • vacatures
  • partnersites

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php
  • Disclaimer CIM Internet
  • Mediargus
  • Reprocopy