terug naar DeMorgen
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
  • video
  • foto
  • tv
  • online krant
  • lezersservice
  • abonnement
De Morgen
  • Nieuws
  • Sport
  • geld
  • Muziek
  • Opinie
  • Planet Watch
  • Technocity
  • Magazine
  • cultuur & media

  • Binnenland
  • Buitenland
  • Wetenschap
  • Gezondheid
  • opmerkelijk

Vogel slaat reusachtig gat in Boeing

Door: Karen Van Eyken − 01/08/12, 17u20  − Bron: ABC7, Daily Mail

Een grote vogel botste op een Boeing van United Airlines toen het vliegtuig vanmorgen de landing inzette op de luchthaven van Denver. De piloot, die nauwelijks tijd had om van het incident te bekomen, kon het toestel ondanks een groot gapend gat in de neus veilig aan de grond zetten. De 151 passagiers bleven ongedeerd.

De piloten waren er zich onmiddellijk van bewust dat het vliegtuig in botsing gekomen was met een vogel en lieten de controletoren weten dat er zich een noodsituatie aandiende. Vrij snel werd duidelijk dat het toestel grote schade had opgelopen aan de neus, de snelheidsindicatoren en de horizontale stabilisator.

Motoren
"De collisie had geen negatieve impact op de motoren en het landingsgestel kon gewoon uitklappen", verklaarde luchtvaartexpert Steve Cowell aan ABC7. "Het is een geluk bij een ongeluk dat het dier slechts de neus van het toestel geraakt heeft aangezien daar geen vitale elektronische apparatuur zit."

Deskundigen vermoeden dat het om een gans of eend ging maar de resten van de vogel moeten nog onderzocht worden om dit te bevestigen.

Opmerkelijke toename
De toename van het aantal botsingen met dieren is opmerkelijk. In 1990 werden er 1.793 gevallen geregistreerd, terwijl er in 2010 al sprake was van 9.622 incidenten. Het overgrote deel van de aanvaringen vond plaats tijdens het opstijgen of landen.

mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...

    verwant nieuws

  • Crash met ganzen dwingt vliegtuig tot noodlanding Crash met ganzen dwingt vliegtuig tot noodlanding - 25/04/12
  • Albatros crasht in volle vlucht in toestel boven Chinese Zee Albatros crasht in volle vlucht in toestel boven Chinese Zee - 20/01/12
  • Passagiers overmeesteren piloot die tilt slaat Passagiers overmeesteren piloot die tilt slaat - 28/03/12
  • Piloot sluit zich op in wc en jaagt passagiers stuipen op lijf Piloot sluit zich op in wc en jaagt passagiers stuipen op lijf - 17/11/11
  • Ganzen doden om vliegverkeer New York veiliger te maken Ganzen doden om vliegverkeer New York veiliger te maken - 26/04/12

    Nuttige links

  • Website Democratische Partij
  • Website Republikeinse Partij
  • Een kijkje in het Witte Huis

    meer over

    • Reisnieuws
    • Vliegrampen
    • Verenigde Staten van Amerika
  • Vrijheidsbeeld in New York begin juli opnieuw open
  • 30 wintersporters vanop 80m met touwen geĆ«vacueerd temidden van sneeuwstorm
  • Vader en zoon (12) omgekomen in massief van Mont-Blanc
  • Zwitserse toeriste door acht mannen verkracht in India

Aan het laden...

    De Morgen.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • De Morgen op Facebook
  • De Morgen Nieuwsbrieven
  • Toevoegen aan Google

     

  • Surf naar m.demorgen.be
  • De Morgen als homepagina
  • Raadpleeg het archief
  • Telex

    De krant

  • Abonneer je
  • Info ivm abonnementen
  • Online krant
  • iPad

    Over De Morgen

  • contacteer ons
  • adverteren op DeMorgen
  • vacatures
  • partnersites

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php
  • Disclaimer CIM Internet
  • Mediargus
  • Reprocopy