terug naar DeMorgen
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
  • video
  • foto
  • tv
  • online krant
  • lezersservice
  • abonnement
De Morgen
  • Nieuws
  • Sport
  • geld
  • Muziek
  • Opinie
  • Planet Watch
  • Technocity
  • Magazine
  • cultuur & media

  • Binnenland
  • Buitenland
  • Wetenschap
  • Gezondheid
  • opmerkelijk

Een derde van stembiljetten wordt herteld in Mexico

Bewerkt door: redactie − 04/07/12, 08u55  − Bron: dpa
© ap.

De hoofden van de presidentsverkiezingen in Mexico willen ongeveer een derde van de stembiljetten opnieuw laten tellen. Dat hebben die functionarissen dinsdagmiddag (plaatselijke tijd) bekendgemaakt.

Het gaat om een hertelling in alle kiesdistricten waar het verschil tussen de eerste en de tweede geplaatste minder dan een procentpunt is. Dat geldt ook voor de districten waar er meer ongeldige stembiljetten zijn dan de stemmen die de eerste van de tweede onderscheiden.

De linkse kandidaat Andres Manuel Lopez Obrador had maandag al aangekondigd dat hij het resultaat van de zondag gehouden presidentiële stembusgang zou aanvechten.

Volgens de nationale verkiezingsautoriteiten IFE lag Lopez Obrador duidelijk ver achter op de kandidaat van de Institutionele Revolutiepartij (PRI), Enrique Pena Nieto. Die zou aan 38,2 procent zijn gekomen tegen 31,6 procent voor Lopez Obrador.

mailIcon print | Meer bookmarks |
Aan het laden...

    verwant nieuws

  • Presidentskandidaat Lopez Obrador wil stemformulieren laten hertellen Presidentskandidaat Lopez Obrador wil stemformulieren laten hertellen - 03/07/12
  • Peña Nieto wint omstreden Mexicaanse verkiezingen Peña Nieto wint omstreden Mexicaanse verkiezingen - 02/07/12
  • Presidentskandidaat Lopez Obrador verwerpt resultaten Presidentskandidaat Lopez Obrador verwerpt resultaten - 03/07/12

    meer over

    • Mexico
    • Buitenland
  • Mexicaanse regering wil monopolie Carlos Slim doorbreken
  • Mexicaanse krant bericht niet langer over criminaliteit uit vrees voor represailles
  • "13-jarige huurmoordenaar zelf vermoord in Mexico"
  • 'Machtigste vrouw van Mexico' opgepakt wegens corruptie

Aan het laden...

    De Morgen.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • De Morgen op Facebook
  • De Morgen Nieuwsbrieven
  • Toevoegen aan Google

     

  • Surf naar m.demorgen.be
  • De Morgen als homepagina
  • Raadpleeg het archief
  • Telex

    De krant

  • Abonneer je
  • Info ivm abonnementen
  • Online krant
  • iPad

    Over De Morgen

  • contacteer ons
  • adverteren op DeMorgen
  • vacatures
  • partnersites

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.volkskrant.nl.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php
  • Disclaimer CIM Internet
  • Mediargus
  • Reprocopy